Metsataimede ja umbrohu kokakool Soeras!

Palade Looduskeskus kutsub 02. juuni 2018 algusega kell 13 Soerasse maitsetaimede ja umbrohu kokakooli. Sel päeval rõõmustame üheskoos söödava ja tervisliku umbrohu üle!

Lubame, et menüüs olevad toidud sobivad ka neile, kes umbrohurohelist vaid jäneste toiduks peavad.

Alustuseks teeme tutvust taimedega, mis söömiseks on korjatud. Räägime kuidas nad meie organismile kasulikud on, kuidas neid toidu tegemiseks ette valmistada ning milliseid maitsvaid toite neist teha annab.
Kokakooli juhendaja Heli Hahndorf on teinud valiku põnevatest retseptidest.

Kui retseptid on selgeks tehtud ja meeskondadeks jagunetud, siis asume umbrohutoite valmistama. Kokakool lõppeb toidulaua katmise ning muidugi valminud roogade mekkimisega.

Kohtade arv kokakoolis on piiratud, seega ole kibekiire ennast kirja panema. Osalustasu on 7 eurot. Registreerimine ja lisainfo paldelhk@gmail.com, telefon 5342 2087.

Posted in Määratlemata | Leave a comment

Looduskaitsekuu matk “Retk ravivate taimedega”

Facebook üritus asub siin https://www.facebook.com/events/615436655475409/

Õpilaskonverents

Posted in Määratlemata | Leave a comment

Linnuõhtu “Metsis – aasta lind 2018”

Posted in Määratlemata | Leave a comment

Looduse lood fotograafi silma läbi

100 lilleseadet Eestile

Palade loodushariduskeskus pakub üritusel põnevat sünnipäevakaardi tegemise võimalust. Sobib ka väiksematele taimehuvilistele

Loodusõhtu 01.02.18

Nutiseadme kasutamine loodusõpetuses

Koolitus „Nutiseadme kasutamine loodusõpetuses“ toimub 17. jaanuaril Palade Loodushariduskeskuses, algusega kell 14:15. Koolitus kestab orienteeruvalt 3 tundi. Koolitust viib läbi Marko Valker Silma Õpikojast        ( www.silmalk.ee ).

Koolituse maksumus on 30.00 € osaleja kohta.

Vajalik eelnev registreerumine 15. jaanuariks aadressil paladelhk@gmail.com

Lisainfo: Karin Poola (paladelhk@gmail.com, tel 53422087)

Programmi tutvustus

Koolituse käigus tutvustatakse loodusõpetuses kasutatavat õppevara. Eelekõige soovitame koolitusest osa võtta algklasside õpetajatel, samuti saavad sellest kasu bioloogiaõpetajad, kellel on ainetunnid 7.-9. klassis.

Koolituse esimeses osas tutvustatakse erinevaid nutiseadmetele mõeldud äppe ning nende kasutamise võimalusi õppetöös. Tutvustame nutirakendusi „Eesti linnud”, „Kes käis”, „Kalamäng”, „Pilveaabits”, „Minu Loodusheli” ning Loodusvaatluste andmebaasi nutirakendust. Koolituse käigus õpime tahvelarvutitega loodushelisid lindistama ning loodusvaatlusi tegema. Selleks teeme 30-45 minutilise väliõppe Palade Loodushariduskeskuse ümbruses.

Koolituse teises osas tutvustame virtuaalõppekeskkondi. Tutvustame e-Loodust, Keskkonnakompassi ning mitmeid välismaiseid õppematerjale. Selle teema juures on soovitatav kasutada sülearvuteid.

Koolituse kolmandas osas õpime, kuidas teha nutitunni ülesanded lastele põnevaks. Tutvustame 3-4 õpikeskkonda, mis muudavad õpetaja tunni ettevalmistamise lihtsamaks ning parandavad laste õpitulemusi.

Koolituse kestvus on vastavalt õpetajate soovile 3,5-4 tundi. Kui õpetajatel on koolituse programmi osas mõni erisoov (nt mõne konkreetse e-õppe keskkonna käsitlemine), siis on seda võimalik teha.

Muinasjutulised jõulud Soeras

12-15. detsembril saavad Soera jõulumaast osa lasterühmad.  17. detsembril 2017 on aga oodatud kõik huvilised. Jõulumaale tulijad saavad käia lühikesel talvisel metsaretkel, piiluda imede tuppa, küpsetada võlu piparkooke ja osaleda päkapikkude meisterdamisnurgas.

Advendipärgade punumine