Linnulauluhommikud

Lisaks toimuvad Tarvo Valkeri juhendamisel ka Laste Linnulauluhommikud. Need leiavad aset 10. mail 2019.

Palade Põhikoolis kell 9-10.30

Kärdla Põhikoolis 11-12.30

Laste Teadusklubi

Need värvilised kommid on üheks oluliseks uurimisobjektiks kolmapäeval (13. märtsil 2019) toimuvas Laste Teadusklubis. Alustame nagu tavaliselt kell 18.

Biosfääripäev

Posted in Määratlemata | Leave a comment

Loodusõhtu aasta lind 2019 “Öösorr”

Teadushommik “Vesine sõber”

Laste Teadusklubi “Kristallid”

Õppematerjal seentest

Palade Loodushariduskeskusel valmis seenenäituse laiendusena teabematerjal, mis sobib kasutamiseks seente õppimisel, määramisel ja näitustel.

Teabematerjal abil saab tutvustada Hiiumaal enamlevinud seeneliike. Seeni tutvustatakse lähtuvalt nende kasvupaikadest.

Teabematerjal koosneb:

1. Hiiumaa erinevate metsakoosluste ülevaatekaart
  2. Stendid erinevatest elupaigatüüpidest (6)
  3. Väikesed alused seenepiltidega koos seent tutvustava tekstiga (30)

Materjal on sobilik erinevatele sihtrühmadele ning on kasutamiseks ja laenutamiseks Palade Loodushariduskeskuses.

Teabematerjali koostamist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lastenädal ja Soera simman

Palade Looduskeskus ootab 09-12. juulil 2018 iga päev kell 15 Soerasse lapsi. Kõigil neil päevadel toimuvad teematoad, kus saab meisterdada ning teada midagi uut looduse ja pärandkultuuri kohta. Osalustasu on 3.- osaleja kohta.

Facebook üritus asub https://bit.ly/2JJRmpb

Soera simmani facebook üritus, kus kõigel täpsemalt silma peal saab hoida asub siin https://bit.ly/2LZTiGA

Posted in Määratlemata | Leave a comment

Metsataimede ja umbrohu kokakool Soeras!

Palade Looduskeskus kutsub 02. juuni 2018 algusega kell 13 Soerasse maitsetaimede ja umbrohu kokakooli. Sel päeval rõõmustame üheskoos söödava ja tervisliku umbrohu üle!

Lubame, et menüüs olevad toidud sobivad ka neile, kes umbrohurohelist vaid jäneste toiduks peavad.

Alustuseks teeme tutvust taimedega, mis söömiseks on korjatud. Räägime kuidas nad meie organismile kasulikud on, kuidas neid toidu tegemiseks ette valmistada ning milliseid maitsvaid toite neist teha annab.
Kokakooli juhendaja Heli Hahndorf on teinud valiku põnevatest retseptidest.

Kui retseptid on selgeks tehtud ja meeskondadeks jagunetud, siis asume umbrohutoite valmistama. Kokakool lõppeb toidulaua katmise ning muidugi valminud roogade mekkimisega.

Kohtade arv kokakoolis on piiratud, seega ole kibekiire ennast kirja panema. Osalustasu on 7 eurot. Registreerimine ja lisainfo paldelhk@gmail.com, telefon 5342 2087.

Posted in Määratlemata | Leave a comment

Looduskaitsekuu matk “Retk ravivate taimedega”

Facebook üritus asub siin https://www.facebook.com/events/615436655475409/