SOERA TALUMUUSEUM

_5D_8376

Kontakt ja lisainfo: soeratalu@gmail.com ; tel +372 5342 2087

Soera Talumuuseum moodustab 2016. aastast alates Palade Loodushariduskeskusega ühtse loodusõpet korraldava keskuse. Samas säilitab talumuuseum oma endised funktsioonid.

Sooääre talu, nii oli talu esialgne nimi, ajalugu ulatub vähemalt 200 a taha. Praeguse rehielamu vanim osa on XIX sajandi esimesest poolest pärit muldpõrandaga rehetuba, kus elati ja sügiseti vilja kuivatati. Elutuba koos kambritega on ehitataud XIX sajandi teisel poolel.

Talumuuseumi kompleksi kuuluvad veel suitsusaun, paargu ehk suveköök, ait, kelder, tõllakuur ja söögimaja (endine laut). Säilinud on ka vana salvkaev. Kõigis neis hoonetes eksponeeritakse tööriistu ja endisaegses majapidamises vajaläinud tarbeesemeid. Soera oli XIX sajandi tüüpiline Hiiu saare majapidamine.

Palade Loodushariduskeskus organiseerib keskkonnaalast tegevust erinevatele huvigruppidele: laagreid, konverentse, näitusi, loodusretki ja praktilist loodusõpet. Olulisel kohal on koolitused õpetajatele, giididele ja loodusretkejuhtidele. Seos talumuuseumiga annab hea võimaluse pärandkultuuri ja pärandmaastike õppeks.

Kivimite õppehoones saab põhjaliku ülevaate Hiiumaa maastikest, geoloogilisest minevikust, kivististest, Kärdla meteoriidikraatrist ja kivimite kasutamisest läbi aegade.

Palade LHK kasutab õppepaikadena looduskeskuse õppeklassi, keskkonnalaborit, kivimite õppehoonet ja Soera Talumuuseumit.

Soera Talumuuseumi külastamine:

19. juuni – 25. august  on muuseum avatud teisipäevast  kuni laupäevani kell 11-18 (pühapäev, esmaspäev – suletud)

Teistel aegadel on muuseum avatud ettetellimisel gruppidele.

Piletite hinnad:

Täiskasvanu 3 €

Õpilased, üliõpilased, pensionärid 1 €

Grupipilet (alates 10 inimest) 2 €

Lapsed vanuses kuni 8 eluaastat tasuta

Teenused

Ringkäik koos giidiga Soera maa- alal. Kestvus kuni 45 minutit. Grupi muuseumi piletite hinnale lisandub 20 € giiditasu.

Omadused: Ekspositsioon, infotahvlid, suveniirid, puhkeala/piknikuplats, kuivkäimla

Lisateenused: Giidi tellimise võimaluse, teemaüritused, seminari korraldamine

Soodustused: Lastele, pensionäridele, gruppidele

Kontakt ja lisainfo: paladelhk@gmail.com ; tel +372 5342 2087